Gaziantep’in , Şahinbey ilçesine bağlı Çukur Mahallesi’ndeki bir kahvehaneye düzenlenen baskında aralarında kadınların da bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı‘nun geçtiği haberde, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, bir ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şahinbey ilçesine bağlı Çukur Mahallesi’ndeki bir kahvehaneye baskın düzenledi.

RUHSATSIZ ÇALIŞAN KIRAATHANE GECE BASILDI

Gaziantep Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Çukur Mahallesi’nde kaçak bahis ve uyuşturucu madde kullanıldığı ihbarını değerlendirerek harekete geçen ekipler, ruhsatsız faaliyet gösteren kıraathaneye gece yarısı operasyon yaptı. Yapılan baskında, iş yerinde 7’si kadın olmak üzere toplamda 60 kişinin kumar oynarken suç üstü yakalandı. İş yerinde yapılan aramalarda 250 tombala kartı, 3 tombala makinesi, 46 madeni 1 lira, 88 top ve ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait şarjör ve 11 adet fişek ele geçirildi.

60 KİŞİYE PARA CEZASI KESİLDİ

Kumar oynamaya yer ve imkan sağladığı tespit edilen G.Ö., E.N.Ö., M.B., M.S.S., A.K., Ö.K. ile S.K. ve Ö.F.Y. gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu kişilere idari işlem başlatıldı. Kumar oynarken yakalanan 60 kişiye de 227’şer lira idari para cezası kesildi.