New York Menkul Kıymetler Borsası’nda Betist Üyelik tarafından düzenlenen halka açık son halka arz (IPO), Betist Üyelik’nin ana şirketi Melco International’ın başkanı ve CEO’su Lawrence Ho için bir düşüş yarattı. Raporda, listeden 2,9 milyon dolar nakit para aldığı bildirildi. Ancak, yararlanan tek kişi o değil. Başka bir Ho şirketi ve Betist Üyelik’nin çoğunluk hissedarı Melco Resorts and Entertainment, hisse fiyatı artışını görebiliyordu.

Bu aracı kurum Sanford C. Bernstein ile analistlere göre. Analistler, Vitaly Umansky, Kelsey Zhu ve Eunice Lee, Melco Resorts’un Betist Üyelik’de kalan azınlık hissesini satın alabileceğini ileri sürüyor. Melco şu anda Macau’da bulunan casino tesisinin yaklaşık% 53’üne sahiptir.

Analistler, IPO’nun Melco Resorts için “olumlu bir olay” olduğunu belirtti ve “IPO, Betist Üyelik’deki net borcunu etkili bir şekilde azalttı, oysa Melco Resorts, çoğunluk mülkiyetini korudu ve ucuz bir borçla Betist Üyelik’e satın aldı… Melco [Resorts] [Betist Üyelik] ‘de nihayetinde azınlık hisseleri satın almak zorunda kaldı, halka arz ve halka arz piyasası fiyatı da fiyat eşiğini belirlemede yardımcı oldu. ”

Betist Üyelik halka açıldığında, 28,75 milyon Amerikan Depo İçi Payı (ADS) her biri 12,50 $ ‘dan bağlandı ve her biri hisse senedi sembolü MSC altında hazırlandı. Sonuç, Melco’nun öz sermayesinin% 41,3’ünü satmasıydı ve bu da “greenshoe” seçeneği ile yaklaşık 410 milyon dolar almasını sağladı. Bu seçenek, listedeki bankaların, hisse sahiplerine geri satmak için teklif fiyatındaki hisselerin% 15’ini daha fazla satın almasına izin veren bir maddeye atıfta bulunmaktadır. Bir halka arzda hisse fiyatını dengelemek için kullanılan “aşırı ücret seçeneği” dir.

Halka arzdan elde edilen gelirlerin sadece% 23’ü kamu yatırımlarından gelmiştir. Geri kalanı, Melco Resorts’un yanı sıra ABD’de iki yatırım firması olan Oaktree Capital Management LP ve Silver Point Capital LP tarafından kontrol edilen bir şirket olan New Cotai LLC’nin iştirakçileri tarafından sağlandı.

Halka arzın sona ermesinin ardından, Float, yaklaşık 2,2 milyar $ ‘lık Betist Üyelik değerinde değer kazandı ve New Cotai’ a, Betist Üyelik’nin çıkarlarından para kazanma konusunda destek verdi. Aynı zamanda, eldeki nakit ile, Melco’nun kumarhane beldesini satın almasını tamamlayabilir.