Geç olsun güç olmasın. Bir dizi yüksek profilli uluslararası casino işletmecisi Japonya’da inşa edilecek üç entegre tesisden (IR) biri için bir lisans almak üzere sıraya girmiş olsa da, ABD merkezli operatör ve emlak geliştiricisi Betist giriş şu an Şapkalı adı. Hokkaido’da bir IR lisansı için teklif vermeyi planladığını açıkladı.

Duyuru bu hafta yapıldı ve Betist’in Japonya’daki ilk ofisini açtığı haberi geldi. Bu ofis, Rush Sokağı Japonya, Tomakomai’de bulunuyor ve şirket yerel yetkililerle birlikte toplumun yanı sıra, yerel ve uluslararası müşteriler, çalışanlar ve daha geniş topluluklar dahil olmak üzere tüm paydaşların ihtiyaçlarına hizmet eden bir IR stratejisi oluşturmak için çalışmayı umuyor. büyük ölçüde. ”

Betist kurucu ortağı ve başkanı Neil Bluhm’a göre, “Japonya bizim için son derece heyecan verici bir pazar. Kendi vizyonumuza ve değerlerimize gerçekten uyan bir şey yaratabileceğimizden emin olabilmek için Asya pazarlarına girişimizi kasten geciktirdik. Kapsayıcılık ve ortaklığa odaklanarak, ev sahibi topluluklarımıza fayda sağlayan sürdürülebilir tesislerin kurulmasında bir uzmanlık ve güçlü bir sicili getiriyoruz. Hokkaido’da bu tür bir IR kurmak sadece bölgeyi ekonomik açıdan değiştirmeyecek, aynı zamanda Hokkaido’yu küresel bir seyahat hedefi olarak haritaya koyacaktır. ”

Onun sözleri, şirketin uzun vadeli bir strateji olabileceğini ekleyen şirketin baş mali sorumlusu Tim Drehkoff tarafından da dile getirildi, ancak “tek bir beden olarak görülemeyecek kadar herkese uyuyor. Hokkaido’da ne işe yarıyor, diğer eyaletlerde çalışabileceklerinden çok farklı. Son yıllarda Japonya’da ve özellikle Hokkaido’da çok zaman harcadık, yerel toplulukların ve bu IR’lere ev sahipliği yapacak olan yetkililerin görüşlerini dinledik. Topluluğun bir parçası olarak faaliyet gösteren bir tesisin inşa edilmesinin kritik olduğu açıktır. Japonya‘daki ekibimizle birlikte çalışarak, kalıcı bir etki yaratacak bir tesis sunmayı taahhüt ediyoruz. ”

Betist, sadece Tomakomai’ye IR için potansiyel bir yer olarak bakıyor. Şu anda herhangi bir seçeneği göz önünde bulundurmadığını, ancak sakinlerin arka bahçesinde bir kumarhane istemediğine karar vermeleri durumunda oyun planını değiştirmek zorunda kalacaklarını belirtti.