Ön ödemeli kartlar yakın zaman da çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Kullanımı kolay ve çok avantajlı bir kart olarak günümüzde seçilmeye başlanmıştır. Ön ödemeli kartların kullanım alanları ise şu şekildedir;

Hediye kartları – Hediye kartları artık büyük hediyelerin biraz daha önüne geçmektedir. Ne hediye alacağını bilemeyen kişilerin tercih ettiği bir çıkış yöntemi olarak da bilinmektedir. Bu hediye kartı kayıp edildiği durumlarda ise kartın içinde ki miktar yeni karta geçirilmektedir. Bunun dışında da bu kartı kullanacak kişi bu kartı sadece Türkiye’de değil bütün dünyada anlaşmalı yerlerde kullanılma izni bulunmaktadır. Sadece kartın kullanıcısının yanında olması yeterlidir.

Sanal Kartlar – Sanal kartlar internet alışverişlerini seven kişiler için üretilmiştir. Kredi kartlarını kullanan kişiler internette alışveriş yaparken yüksek limitli kartlarını vermek istemez bu sırada devreye de sanal kartlar girmektedir. İçine alışveriş yapılacak kadar para yüklenir ve kullanılmaya rahatça başlanılmaktadır. Sanal kartların tek bir farkı olarak ise kullanıcıya bir kredi kartı kullanılmaz sadece kart ve hesap bilgileri gönderilir.

Harçlık Kartları – Harçlık kartları çocuklar için üretilmiş bir ön ödemeli kart olarak bilinmektedir. İçine belli bir bakiye yüklenir ve çocukların gün hafta ay olarak kullanması seçilmektedir. Kartı alan kişi bir plan çıkarır ve çocuğun kartına belirlenen plan şeklinde hesabına para geçişi sağlanır.

Ön Ödemeli Kartları Nasıl Alınabilmektedir?